حرفی از جنس رادیو

حرفهای خودمانی مدیر رادیو معارف و پاسخگویی به سوالات مخاطبان

حرفی از جنس رادیو

حرفهای خودمانی مدیر رادیو معارف و پاسخگویی به سوالات مخاطبان

حرفی از جنس رادیو

بنده محمد لطفی نیاسر هستم که اکنون افتخار مدیریت رادیو معارف به عهده بنده گذارده شده است.
این وبلاگ، جایی است که در آن نظرات شما را می بینم و حرفهایم را می نویسم. امیدوارم که بخوانید و نقد کنید.

طبقه بندی موضوعی

۳ مطلب در مرداد ۱۳۹۱ ثبت شده است

۱۹
مرداد
به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا ـ «حجت الاسلام والمسلمین محمدلطفی نیاسر» مدیر رادیو معارف در مراسم تجلیل از خبرنگاران حوزه معارف و گرامیداشت روز خبرنگار که امروز سه شنبه ـ 17 مردادماه ـ در سالن کنفرانس رادیو معارف قم برگزار شد، با تبریک سالروز ولادت امام حسن مجتبی(ع) و روز خبرنگار با اشاره به اهمیت خبر و اطلاع رسانی، اصحاب رسانه را در میان قشرهای مختلف مردم تاثیرگذار عنوان کرد و گفت: مردم درباره خبری که روی سایت، روزنامه، رادیو و تلوزیون دیده باشند و درباره آن خبرسازی شده باشد گفتگو می کنند.
۱۳
مرداد
گفت‌وگو با دبیر شورای معارف صدا
جام جم آنلاین: رادیو و تلویزیون دو شورای عالی معارف دارد که هر کدام به تفکیک در رادیو و تلویزیون فعالیت می‌کنند.

شورای عالی معارف صدا به منظور هماهنگی بیشتر بین شبکه‌های رادیویی در تهیه، تولید و پخش برنامه‌های معارفی در سطح معاونت صدا چند سال پیش و پس از شورای معارف سیما تشکیل شد.

تمامی شبکه‌های رادیویی اعضای شورای عالی معارف را تشکیل می‌دهند که هر یک نماینده‌ای به عنوان کارشناس در این شورا دارند.

در گفت‌وگو با حجت‌الاسلام والمسلمین محمد لطفی نیاسر دبیر شورای عالی معارف صدا و مدیر رادیو معارف، بخشی از فعالیت‌های این شورا برای تهیه و تولید برنامه‌های موثر در ماه مبارک رمضان را مورد بررسی قرار دادیم.


۱۲
مرداد
حجت‌الاسلام محمد لطفی‌نیاسر، دبیر شورای عالی معارف معاونت صدا و مدیر رادیو معارف در مصاحبه با روزنامهی جام جم درباره ویژگی‌های برنامه‌های افطار رادیو گفت:
تفاوت ویژه برنامه افطار رادیو با تلویزیون در این است که برنامه‌های افطار رادیو قبل از اذان بیشتر شنیده می‌شود. حال عده‌ای در راه رسیدن به منزل هستند و عده‌ای دیگر در تکاپوی آماده کردن افطار. به خاطر همین شرایط باید برنامه‌های افطار رادیو همچون مجله برای شنوندگان باشد. یعنی بخش‌های کوتاه داشته باشد و هر بخش کوتاه یک حرف کامل را منتقل کند.
وی ادامه داد: وقتی بخش‌های برنامه کوتاه باشد، در این صورت لازم نیست شنونده از ابتدا تا انتهای برنامه را گوش بدهد تا پیام برنامه را درک کند، بلکه در هر بخش یک نکته مفید را فرا می‌گیرد. بنابراین به عقیده من برنامه‌سازان افطار باید از بخش‌های کوتاه پنج دقیقه‌ای در برنامه استفاده کنند تا برنامه برای شنونده قابل استفاده باشد.