حرفی از جنس رادیو

حرفهای خودمانی مدیر رادیو معارف و پاسخگویی به سوالات مخاطبان

حرفی از جنس رادیو

حرفهای خودمانی مدیر رادیو معارف و پاسخگویی به سوالات مخاطبان

حرفی از جنس رادیو

بنده محمد لطفی نیاسر هستم که اکنون افتخار مدیریت رادیو معارف به عهده بنده گذارده شده است.
این وبلاگ، جایی است که در آن نظرات شما را می بینم و حرفهایم را می نویسم. امیدوارم که بخوانید و نقد کنید.

طبقه بندی موضوعی

۱ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

۰۱
آذر

یکی از اصول مهم تفکر محققانه توجه همه جانبه به اطلاعات مختلف در خصوص یک موضوع است به طور مثال در یک تحقیق تاریخی باید به تمام اخبار ضد و نقیض، انگیزه ها، شان صدور کلمات، جعلهای تاریخی وموارد دیگر توجه کرد ولی متاسفانه چنین برخورد محققانه ای در مقاله آقای غروی در روزنامه بهار مشاهده نمی شود.

وی در خصوص رابطه حضرت امیرالمومنین و خلفاء با اتکائ به یک عبارت در الغارات، مدعی می شود((رفتار علی (ع) با هر سه خلیفه پیش از خود و به‌ویژه ابوبکر و عمر، که در بسیاری از کتب تاریخی مکتوب شده، به روشنی نشان می‌دهد که وی آن‌ها را کسانی نمی‌پندارد که سخن پیامبر را بر زمین زده و حکومت را غصب کرده باشند! همکاری‌های شگفت‌انگیز علی (ع) با خلفا، که بارها از جانب خودشان مورد تاکید قرار گرفته، آن چنان مشفقانه است که جای هیچ شائبه‌ای باقی نمی‌گذارد. به عنوان نمونه، در کتاب الغارات ثقفی شیعی از قول امیرالمومنین علی(ع) آورده است که: «چون رسول خدا (ص) فرائضی را که بر عهده اوست به انجام رسانید، خداوند عزوجل او را از این جهان فانی به دیار باقی برد، صلوات خدا و رحمت و برکاتش بر او باد، سپس مسلمین دو نفر امیر شایسته را جانشین او کردند و آن دو امیر به کتاب و سنت عمل کرده و سیره خود را نیکو کرده و از سنت و روش رسول خدا(ص) تجاوز نکردند آنگاه خدای عزوجل ایشان را قبض روح کرد. خداوند ایشان را مورد مرحمت قرار دهد.»

برای یافتن حق باید به چند نکته توجه کرد:

1-      حضرت امیر علیه السلام همکاری زیادی با خلفا داشته است و در کتب همه ی فریقین آمده تا جائیکه عمر بارها گفته است اگر علی نبود حتما عمر هلاک می شد.

2-      کمک های حضرت فقط در مواردی است که مربوط به کیان و حرمت اسلام است و ربطی به تثبیت خلافت خلفا نداشته مانند مشورت در جنگها، پاسخگویی به سوالات و ایرادات علمای غیر مسلمان و قضاوتها که می توانست باعث انحراف در مهمترین رکن حکومت اسلامی شود.