حرفی از جنس رادیو

حرفهای خودمانی مدیر رادیو معارف و پاسخگویی به سوالات مخاطبان

حرفی از جنس رادیو

حرفهای خودمانی مدیر رادیو معارف و پاسخگویی به سوالات مخاطبان

حرفی از جنس رادیو

بنده محمد لطفی نیاسر هستم که اکنون افتخار مدیریت رادیو معارف به عهده بنده گذارده شده است.
این وبلاگ، جایی است که در آن نظرات شما را می بینم و حرفهایم را می نویسم. امیدوارم که بخوانید و نقد کنید.

طبقه بندی موضوعی

امام صادق و جنگ نرم

يكشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۸۹، ۱۰:۲۱ ق.ظ
پس از دوران امام سجاد (ع) دشمنان اسلام ناب محمدی به این نکته رسیدند که حرکات سخت و فشارهای نظامی و سیاسی آشکار برای مقابله با اسلام ناب راه به جایی نمی برد لذا در دوران امام باقر (ع) و امام صادق (ع) که مصادف بود با پایان دوره ی تاریک بنی امیه و شروع دوره سیاه حکومت بنی عباس، حمله ها به دین تغییر ماهیت داد و حرکتهای علمی و نرمی در جهت تغییر محتوای دین شروع شد و فرقه های جدید و نو ظهوری مثل کیسانیه، معتزله، اشاعره، زیدیه و ... به وجود آمد و هم زمان با آن نحله هایی مثل کفار وزنادقه نیز دوباره پا به عرصه وجود گذاردند و خود را در سطح عموم و خواص جامعه مطرح کردند.
در همان زمان امام صادق (ع) با بصیرت الهی در مسیر چگونگی مبارزه برای پاسداری از دین جبهه های جدیدی گشودند و با تلاش و کوشش ، مکتبی را بنا گذاردند و شاگردان بسیاری را در زمینه علوم مختلف تربیت کرده و رشد و بقا اسلام ناب را تضمین کردند تا اسلام بدون کم و کاست بدست نسل امروز برسد اما پس از هزار و اندی سال مجدداً معارف اسلامی و آموزه های اصیل آن دوباره با همان هجمه مواجه است که مقام معظم رهبری مدظله العالی از آن به جنگ نرم دشمن بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و آموزه های اسلام ناب محمدی تعبیر کردند و امروز ما باید همان گونه که امام صادق (ع) ترسیم کردند، مبارزه کنیم.
و از آن جا که جامعه با علوم انسانی اداره می شود برای مقابله جدی و پیروزی در این عرصه نیز نیازمند طراحی علوم انسانی بر اساس قرائت صحیح از اسلام و آموزه های اجتماعی و انسانی آن هستیم. اگر دشمن در جنگ نرم موفقیت هایی به دست می آورد علت آن این است که صحنه جنگ و دفاع را خودش برای ما چیده است و بسیاری از دانش آموختگان دانشگاههای ما امروز بر اساس آموخته هایی عاریتی از غرب به دنیا و انسان و جوامع انسانی نگاه می کند در حالی که از ابتدای انقلاب ما هر گاه با معظلی رو به رو شدیم و آن را رفع و دفع نمودیم فقط به مدد آن بود که صحنه مبارزه را خودمان طراحی می کردیم.
اکنون نیز برای پیروزی در صحنه نبرد نرم ، حوزویان و دانشگاهیان ما باید همتی مضاعف و کاری مضاعف نمایند و علوم انسانی را بر پایه های اسلام ناب محمدی مستقر نمایند و مسلم بدانند اگر پایه های هر علمی را بتوان از غرب و شرق عاریت گرفت و در آینده آن را بر اساس آموزه های دینی و ملی ، بومی ساخت، در علوم انسانی این گونه نیست و باید پایه ها و رو بناها را به طور کامل بر اساس اسلام اصیل طراحی نمود.
نکته مهم: بیش از نیمی از سال مزین به استراتژی همت مضاعف و کار مضاعف گذشته است و امروز در ایام شهادت امام صادق (ع) ما باید بگوییم به چه میزان در بومی کردن علوم انسانی تلاش کرده ایم و چه قدر موفق بوده ایم.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی