حرفی از جنس رادیو

حرفهای خودمانی مدیر رادیو معارف و پاسخگویی به سوالات مخاطبان

حرفی از جنس رادیو

حرفهای خودمانی مدیر رادیو معارف و پاسخگویی به سوالات مخاطبان

حرفی از جنس رادیو

بنده محمد لطفی نیاسر هستم که اکنون افتخار مدیریت رادیو معارف به عهده بنده گذارده شده است.
این وبلاگ، جایی است که در آن نظرات شما را می بینم و حرفهایم را می نویسم. امیدوارم که بخوانید و نقد کنید.

طبقه بندی موضوعی

امام رضا و کرسی های آزاد اندیشی

چهارشنبه, ۳ دی ۱۳۹۳، ۱۲:۲۵ ب.ظ


امام رضا

حجت الاسلام محمدرضا لطفی نیاسر، مدیر رادیو معارف، در گفت‎وگو باخبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به جایگاه کرسی های آزاد علمی از دیدگاه امام رضا(ع)، گفت: کرسی های آزاد اندیشی از صدر اسلام وجود داشته است، به گونه ای که انسان ها آزاد بودند، تفکرات خود را تا جایی که سبب آسیب به جامعه نشوند، به صورت آزادانه بیان کنند.

 

وی با بیان این که کرسی های آزاد اندیشی در زمان امام رضا(ع) به اوج رسید، افزود: امام با بزرگان دیگر ادیان بدون هیچ گونه محدودیتی مناظره و مباحثه داشتند، دیگران می توانستند سؤال های خود را به آسانی از حضرت بپرسند، امام رضا(ع) نیز با روی گشاده و تسلط کامل به سؤال ها پاسخ می دادند.

 

مدیر رادیو معارف با اشاره به لقب امام رضا(ع)، اظهار داشت: القاب ائمه طاهرین(ع) باید در زمانی ظهور پیدا می کرد به عنوان مثال امام رضا(ع) در زمانی حضور داشتند که مناظره ها به صورت گسترده ای درجامعه وجود داشت و در مکان های رسمی برگزار می شد، افزون بر آن مأمون سعی می کرد علم امام را زیر سؤال ببرد، به همین دلیل لقب «عالم آل محمد» برای ایشان انتخاب شد. 

 

وی به نقش امام رضا(ع) درگسترش تشیع در ایران اشاره کرد و ادامه داد: بسیاری از فشارها بر اهل بیت(ع) به دلیل جلوگیری از گسترش فرهنگ ایشان بود، دشمنان با تبعید ائمه(ع) قصد متوقف کردن انتشار اسلام را داشتند.

 

حجت الاسلام لطفی نیاسر بیان داشت: با ورود امام رضا(ع) و امامزادگان به ایران، مردم این جامعه به صورت کامل با فرهنگ اهل بیت(ع) آشنا شدند و افراد جامعه تفاوت این فرهنگ با دیگر فرهنگ های باطل را درک کردند؛ بنابراین ایران پایگاه اهل بیت(ع) شد.

 

وی با اشاره به ترویج فرهنگ محبت به اهل بیت(ع) و فرهنگ زیارت، خاطرنشان کرد: حرم های ائمه طاهرین(ع) قطب عالم هستند که انسان ها را جذب خود می کنند، این مکان های مقدس، به مراکزی برای تربیت مردم زیر سایه اهل بیت(ع) و نشر فرهنگ شیعی و اسلام ناب محمدی تبدیل شده است.

 

مدیر رادیو معارف با بیان این که بزرگترین مراکز علمی و پژوهشی در سایه اهل بیت(ع) هستند، عنوان داشت: در سایه کریم اهل بیت(س) حوزه های علمیه و در سایه امام رضا(ع) مراکز علمی و پژوهشی بسیاری وجود دارد.

 

وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب، گفت: رهبر انقلاب بارها بر مسأله تشکیل کرسی های آزاد اندیشی تأکید کردند، وجود چنین محافلی سبب رشد جامعه می شود، متأسفانه برخی از مسؤولان و اندیشمندان از سؤال و پرسش گری هراس دارند.

 

حجت الاسلام لطفی نیاسر در پایان اظهار داشت: در سیره علما نقد و بررسی نظرات و دیدگاه ها وجود داشته است، کرسی های نظریه پردازی سبب شکوفایی علمی و فرهنگی جامعه می شود؛ بنابراین با الگو قرار دادن سیره امام رضا(ع) و استمداد از ایشان باید به این مسأله پرداخته شود.

نظرات  (۵)

 • گیله مرد
 • سلام برادر
  عرض ادب و تبریک بنده رو پذیرا باشید برای مسئولیت خطیری که بر روی دوش جنابعالی قرار داده شده
  از خداوند متعال توفیقات روزافزون برای شما و همکارانتون مسئلت می کنم.
  سایه رهبر مستدام
  سالم باشید و حاجت روا
  پاسخ:
  سلام
  ممنون
  التماس دعا
 • اشارات (طلبه ای از نسل سوم سابق)
 • سلام استاد
  قلمتان پرتپش
  سلامی مجدد

  همه این نظرات به نفرات درگیر در دبیرخانه منتقل شده اما ما باز هم همچنان شاهد اتفاقاتی از این بین هستیم کما اینکه نظری که هفتم دی ماه باید تائید میشده در سایت 18 دی ماه و اون هم بدون پاسخ تائید شده ..به راحتی قابل مشاهده است بیان بنده و اگر پرسشی از نفر پشتبیان سایت هم بشه تائید خواهد کرد که نظرات رو با 11 روز تاخیر تائید کرده چرا!!؟؟؟ به نوعی رفع مسئولیت!!! یعنی کسی روی سایت نظارت نداره که نظری یه نظر رو با 11 روز تاخیر پاسخی بده...پس مشاهده میشه بخوبی دبیر خانه هم آنچنان که ادعا میشه حرفه ی و بروز نیست متاسفانه..
  پاسخ:
  سلام
  عذر می خواهم به هر حال ما در حال تغییراتی در درون هستیم که ممکن است فکر دوستان ما را از برخی کارها منحرف کند
  موفق باشید
 • رضا فیروزی
 • آقای لطفی نیاسر سلام
  بیش از2سال است که با تلاش شبانه روزی وبا استعانت ازخدا مشغول نظم صحیفه سجادیه هستم اوایل کار طی مصا حبه ای با تلویزیون اصفهان اطلاع رسانی شده / همضمن تماس با شبکه های رادیویی محلی وسراسری گفته امدر حال شعرکردن ادعیه ضحیفه هستم/اما دریغ از اینکه تبلیغات اسلامی یا ارشاد اسلامی ویا نهاد فرهنگی دیگری
  سرس بزندیا حد اقل تلفنی بپرسدکار به کجا رسیده .جناب لطفی نیاسر خلاصه اینکه اکنون 2/3(دوسوم)صحیفه شعر شده وهیچ حمایت معنوی ازمن نشده.باخودم فکر می کنم
  برفرض تمام کتاب را شعر کردی ونهادی نباشه کار راچاپ کنه زحمت بیهوده کشیده ای واین فکر تاحدودی مرا بی انگیزه کرده/ضمنا کمتوان جسمی (ویلچری) هستم وقادر به پیگیریهم نیستم.آقای نیاسر شما بگید چه کنم البته اول خدا بعد شما ودیگر نهادهای فرهنگی/رضا فیروزی/گوگد گلپایگان       همراه 09138008482
  پاسخ:
  سلام
  متاسفانه بنده امکانی برای اجابت خواسته شما ندارم
  انشاء الله خداوند گره گشایی کند
  موفق باشید
  سلام آقای لطفی نیاسر

  بوی سیب به پایان رسید و اما خوب هست کار حرفه ی ابتدا از خود دبیر خانه بوی سیب شروع می شد تا به شرکت کنندگان می رسید ..

  همان طوری که کارشناس و داور بخش ارتباط و مستندات رادیویی در اختتامیه هم گوشزد کردن مبنی بر عدم رعایت استاندارهای رسانه ی در آثار ارسالی باید ذکر کنیم که شرکت کنندگان در بخش ایده های نو بعد گذشت 26 روز از جشنواره نمونه طرح ایده های نو این بخش رو دریافت و الگو برداری کردن یعنی بعد از گذشت 26 روز هنوز دبیرخانه متوجه گذاشتن لینک دانلود این بخش نبود!!! وبلاگ دبیرخانه که سوت و کورتر از هر دوره گذشته خاموش و بی صدا عملا گرمی خاصی با شرکت کنندگان نداشت و از نکات جالبتر دیگر دبیر خانه درج ایمیل اشتباه بر روی سایت جشنواره بود که با تذکر بنده بعد از 27 روز اصلاح شد ...و از همه جالبتر در بخش ایده های نو نمونه طرح ارائه شده بعد از 26 روز از جشنواره بود که به هیچ وجه هم خوانی در هنگام ثبت اثر در سایت جشنواره نبود!!! دوستان در لینک ارائه شده، با دست باز تعداد جداول بیشتری در اختیار شرکت کننده تصور می کردند و حال اینکه هنگام درج اثر شما با محدویت زیادی در تعداد جداول برخورد می کردن که این امر به علت عدم بروزرسانی سامانه ی هست که از سال های گذشته طراحی و بروز نکردید!!! و حال اینکه این اشتباه از ایده و خلاقیت شرکت کننده که ایتم های بیشتری در نظر داشته کسر و محصولی فشرده در اختیار جشنواره قرار می داد ...

  دوست داریم تمامی موارد رو بررسی و هر کدام از کاستی ها رو که دوستان انکار کردن اعلام کنید بنده مستند با شخص مرتبط با آن بخش اعم از جناب اقای غفاری و ...اعلام خواهم کرد...

  حال با این اوصاف به نظر شما زیبا نیست که یه تندیس و تشکر جانانه با این همه قصور از دبیر خانه بوی سیب به عمل بیاد؟!
  پاسخ:
  سلام
  از تذکرات شما ممنون
  به دوستان منتقل می کنم همچنین خوب است این موارد را در سایت خود بوی سیب هم منتشر کنید
  موفق باشید

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی